سوالات متداول

پاسخ به سوالات حقوقی شما در دبی با بیش از 15 سال سابقه در امارات

بله طبق مقررات با خرید ملک با ارزش بیش از دومیلیون درهم می توان اقامت بلند مدت امارات را می توانید بدست آورد.

خیر با خرید ملک اجازه کار به مالک داده نمی شود .

 باج افزار نوعی بد افزار است که فایلها و سیستمهایی که روی یک دستگاه نصب شدند را غیر قابل استفاده می کند سپس بازیگران سایبری برای رمز گشایی آن باج خواهی می کنند .

اگر سیستم شما آلوده شد در اولین مرحله ارتباط کامپیوتر را با اینترنت و شبکه داخلی قطع نمایید این کار باعث می شود که بد افزار به سایر فایلهای کامپیموتر سرایت نکند .

امنیت شبکه و کامپیوتر می بایست مورد بررسی دقیق قرار گیرد و هر گونه حفره های نفوذ باج گیر باید مسدود شود

در صورت بروز هر گونه خسارت در اثر حملات باج افزار ها وکیل شما در امارات با تخصص امور سایبری می تواند وکالت شما را برای احقاق حقتان به عهده بگیرد .

بله البته اگر ثبت شرکت را زوج انجام دهد برای همسر تحت عنوان محارم و نیز برای و فرزندان خود به راحتی اقامت امارات را اخذ می کند اما اگر زوجه انجام دهد اخذ اقامت برای همسر مستلزم طی مراحل طولانی می باشد .

خیر در صورتی که فرزند از پدر مادر غیراماراتی در امارات به دنیا بیاید تابعیت امارات اعطا نمیشود . برای اعطای تابعیت سیستم خاک در امارات اعمال نمی شود .

استخدام افراد خارج از امارات چنانچه فرد ویژگی خاصی از نظر مدیریتی یا علمی تحصیلی یا از شغلی دارای رتبه و جایگاه خاصی داشته باشد مقدور است در غیر اینصورت اغلب درخواست ها با پاسخ منفی مواجه می شوند .

طبق قوانین امارات مجوزهای متعدد و متنوعی برای مشاغل مختلف تعریف شده است که طبق قوانین جدید در اغلب آنها خارجیان می توانند مالکیت صد در صد را بدست آورند و در برخی مجوزها مانند مشاور املاک هنوز محدودیتهایی وجود دارد .

خیر مجوز شرکت به صورت یکساله صادر می شود که پس از یکسال حتما باید تمدید شود و هزینه های مربوطه پرداخت شود در غیر اینصورت مشمول جریمه خواهد شد .

برای ازدواج یک شهروند اماراتی با یک خارجی لازم است از دادگاه محلی مجوز ازدواج بگیرید. عروس و داماد باید با ازدواج موافقت کنند. زن و شوهر باید مسلمان باشند ، اگر یکی از زوجین اخیراً مسلمان شده باشد باید تأیید شود.

یک زن خارجی که با یک تبعه اماراتی ازدواج کرده است مشروط بر اینکه این ازدواج حداقل هفت سال با شرط داشتن حداقل یک فرزند یا ده سال در صورت نبود فرزند ادامه یابد می تواند تابعیت اماراتی خود را به دست آورد. همسر یک مرد خارجی که تابعیت امارات را سابقا بدست آورده است نیزممکن است با همین شرایط تابعیت اماراتی را کسب کند.

طبق آیین نامه، زوجین اعم از متاهل و مجرد نمی توانند در مکان های عمومی محبت نشان دهند. بوسیدن و در آغوش گرفتن در فضای باز اکیدا ممنوع است.

اما دست در دست هم گرفتن یک زوج متاهل در مکانهای عمومی ممنوعیتی ندارد .

دولت ابوظبی خارجی خود بر اساس قانون شماره 14 در سال 2021 در مورد وضعیت شخصی افراد غیرمسلمان (در امارات ازدواج مدنی را برای غیرمسلمانان مجاز می داند.

ازدواج مدنی پیوند قانونی زن و مرد غیر مسلمان است که به عنوان یک قرارداد مدنی منعقد می شود. ازدواج بر اساس قواعد دنیوی بوده و موجب مواد 4 و 5 قانون فوق تنظیم شده است. 

ساکنان امارات متحده عربی، گردشگران و بازدیدکنندگان می توانند طبق قانون جدید اقدام کنند، مشروط بر اینکه غیر مسلمان یا شهروند یک کشور غیر اسلامی باشند.

الزامات قانونی اصلی برای ازدواج مدنی عبارتند از:

  • سن قانونی هر دو طرف نباید کمتر از 18 سال باشد
  • باید آزادانه هر دو طرف وجود داشته باشد
  • هر دو طرف باید یک فرمنامه را امضا کنند و اذعان کنند که در آن لحظه با شخص دیگری ازدواج نکرده اند.

متقاضیان ازدواج مدنی نیازی به تایید پدر یا قیم یا گواهی غربالگری قبل از ازدواج ندارند.

طبق قانون جدید  کارفرمایان دیگر ملزم به پرداخت هزینه مرخصی استفاده نشده کارکنان نیستند یا به آنها اجازه نمی دهند روزهای استفاده نشده را به سال بعد منتقل کنند، مگر اینکه کارفرما با آن موافقت کند. درصورت استفاده نکردن کارگر از مرخصی های خودش و رسیدن به ایام پایان سال کارفرما از یک ماه قبل به کارمند می کند که روزهای تعیین شده را به مرخصی برود و از آن استفاده کند .بدون رضایت کارفرما مرخصی ذخیره و به سال آینده منتقل نمیشود .

امارات متحده عربی اخیراً یک طرح بیمه بیکاری برای کارگران بخش خصوصی و دولتی ارائه کرده است. این طرح جدید از سال 2023 اجرایی خواهد شد و 60 درصد از حقوق اولیه کارگران را پوشش می دهد. کارکنان بیمه شده در صورت بیکاری تا سقف 20000 درهم به صورت نقدی غرامت دریافت خواهند کرد. برای کارگرانی که قصد دریافت حمایت مالی را دارند تا زمانی که شغل بعدی پیدا کنند در دسترس خواهد بود.

 

اما سرمایه گذاران، کارگران خانگی، کارمندان تحت قرارداد کار موقت، افراد بازنشسته دارای طرح بازنشستگی و افراد زیر 18 سال سن از پرداخت مقرری بیمه بیکاری معاف هستند. برای استفاده از مزایای بیمه بیکاری، کارگر باید پوشش بیمه بیکاری را نیز خریداری کند که وی را ملزم به پرداخت اسمی سالانه به این طرح می کند.

پیمایش به بالا