مطالعه پرونده : ( پرونده خانواده )

مطالعه موردی

خانمی به موسسه حقوقی ما در دبی مراجعه نمود و اعلام نمود پس از مدت طولانی زندگی با همسر خود به دلایل متعددی از زندگی مشترک خود رضایت نداشته و در عین حال نمی دانست بهترین راه حل برای او و فرزندش چیست .

پرونده های طلاق هر چند پرونده های تلخی هستند هم برای وکیل زمانی که با مشکلات درونی یک خانواده آشنا می شود و هم برای قاضی زمانیکه قلم می برد به جدایی یک زوج از یکدیگر ،اما در سالهای اخیر متاسفانه تعداد این پرونده ها بیشتر شده است .

دلایل متعددی می توان برای آن برشمرد که موضوع بحث این مقاله نیستند اما در خصوص حق و حقوق همسران ،مساله مهم آگاهی خانواده ها نسبت به آن است .

در این میان خانمها اولین موکلان ما برای اطلاع از حق و حقوق خود هم در زندگی و هم در زمان جدایی می باشند .

آنچه مهم است توافقات همسران در زمان ازدواج است شاید اکنون جوانان به واسطه سهل شدن دریافت اطلاعات در زمینه های مختلف و مخصوصا از طریق اینترنت و سایر شبکه های اجتماعی و عضویت در گروههای علمی و حقوقی مختلف امکان بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز را بسیار بیشتر از گذشته پیدا کرده اند اما دو یا سه دهه پیش قضایا به نحو دیگری پیش می رفت و ازدواجها به صورت دیگری انجام می شد . کمتر مسایل مادی و نحوه استیفای حق و حقوق ، گرفتن حق طلاق ، حق مسکن و …. در آن به چشم می خورد و سادگی بیشتری در آن وجود داشت . در عین احترام به آن دوران ، اکنون اما خانمهایی که آن دوره ازدواج کرده اند برای استیفای حقوق خود با مشکلات فراوان برخوردارند .

در پرونده ای که مطالعه می کنیم خانم از کوچکترین حق انتخابی در زندگی مشترک بهره مند نبوده و از جهات مختلف در عسر و حرج فراوانی زندگی می کرد . در چهره اش گرد رنج سالهای زندگی کاملا هوایدا بود .

 در عین حال پس از شنیدن تمامی حرفهایش او گفت باز هم قصد جدایی ندارد اگر همسرش از رفتارهای نامناسب خود دست بردارد .

مناسبترین گزینه برای چنین افرادی که نمیخواهند در در اولین مرحله قدم آخر را بردارند و باز هم امیدی به ادامه زندگی دارند پس از انجام مشاوره های روانشناسی و خانوادگی مراجعه به شورای حل اختلافات خانوادگی است در این شورا ،مشاورینی که حضور دارند با شنیدن صحبتهای طرفین صورتجلسه ای تهیه کرده و تعهداتی از طرفین اخذ می کنند و امضای طرفین و ممهور کردن آن تعهدات رسمیت یافته و طرفین ملزم به اجرای آن هستند

چنانچه هر یک از طرفین از اجرای آن تخلف کند طرف مقابل می تواند با مراجعه به دادگاه درخواست طلاق کند و این بار دلایل محکمه پسندی برای درخواست خود ارائه می دهد .

پیشنهاد ما این است برای تنظیم درست و قانونی درخواستهای خود و رسیدن به بالاترین حد از حقوق خود با وکیل ایرانی در دبی مشورت کنید و امور حقوقی خود را به موسسه حقوقی در امارات بپرسید . همکاران ما با تخصص ویژه در امور خانواده بهترین مسیر را برای رسیدن به حقوق شما طی خواهند کرد .

 

تعدادی از موکلان ما
مشاوره تلفنی رایگان!

همین حالا با ما تماس بگیرید

شما می توانید مشاوره اولیه رایگان را با کارشناسان ما آغاز کنید

پیمایش به بالا