لیست مشاغل مورد نیاز در دبی

رشد اقتصادی که در طول چند سال اخیر کشور امارات در حال تجربه آن است، در نوع خود بی‌نظیر شناخته می‌شود؛ به همین علت بسیاری از افراد جویای کار و همچنین افرادی که تمایل به توسعه کسب و کار خود دارند، قصد مهاجرت کاری به دبی می‌کنند. با وجود اینکه امارات متحده عربی امروز بعنوان یکی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته معرفی می‌شود، اما همچنان در مناطق مختلف آن و بخصوص دبی شاهد جذب نیروی کار هستیم. در صورتی که شما در ایران موفق نشدید به هدف پیشرفت شغلی خود دست پیدا کنید و یا اینکه مهارت شما در ایران بازار کار ندارد، شاید لازم باشد برنامه مهاجرت به دبی را تدارک ببینید. از آنجایی که در کشور امارات همیشه معضل کمبود نیروی کار پابرجاست؛ بنابراین همیشه برای افراد جویای کار مخصوصاً برخی از متخصصین در مشاغل مختلف موقعیت و فرصت مناسب وجود خواهد داشت. با وجود اینکه قوانین امارات امروز شرایط سختیگرانه‌ای برای جذب مهاجرین ایرانی به منظور تاسیس شرکت و استخدام در سازمان‌ها موانعی ایجاد کرده، اما شما می‌توانید با استفاده از برخی از روش‌ها به این کشور مهاجرت کرده و جهت کار در دبی اقدام کنید.

کدام مشاغل در دبی بازار کار دارند؟

همانطور که گفته شد دبی و به‌طور کلی کشور امارات با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می‌کند؛ بنابراین شما نیز می‌توانید از این فرصت طلایی برای رشد و کسب درآمد بالا استفاده کنید. در این بخش به تعدادی از مشاغلی که در حال حاضر بیشترین بازار کار و شانس پیشرفت را دارند، اشاره خواهیم کرد. طبیعتاً اگر بتوانید برای مهاجرت شغلی به دبی درمورد پرتقاضا‌ترین مشاغل دبی تحقیق کنید و اطلاعات کافی بدست آورید، نتیجه یک انتخاب درست و سودمند خواهد بود. در ادامه به بهترین و پرسودترین مشاغل حال حاضر دبی برای مهاجرین کاری ایران اشاره خواهیم کرد.

شغل پزشکی و خدمات درمانی در دبی

از جمله مشاغل و تخصص‌هایی که در دبی بازار کار خوبی دارد، می‌توان به شغل پزشکی و تمام مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط با خدمات درمانی و بهداشتی اشاره نمود. در حال حاضر یکی از کمبودهای بازار کار دبی و بطور کلی امارات، عدم فعالیت نیروی کار متخصص و البته کافی در این حوزه است.

در بسیاری از مراکز درمانی تخصصی و عمومی دبی پزشکان و تکنسین خدمات درمانی که از ایران مهاجرت می‌کنند، می‌توانند به جایگاه شغلی خوبی دست پیدا کنند. از آنجایی کمبود نیروی کار در این شهر یک معضل است؛ بنابراین یافتن شغل در این دسته خیلی برای شما زمانبر نخواهد بود. همچنین اگر مهارت و تخصص شما در یک زمینه خاص بسیار بالا باشد، به همان میزان بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرید و پله‌های پیشرفت شغلی را سریعتر طی می‌کنید.

جز پزشکان در حوزه خدمات درمانی گروه‌های دیگری همچون پرستاران، تکنسین و متخصصین آزمایشگاهی، متخصصین بیهوشی و فعالین حوزه روان درمانی فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر از امارات متحده عربی خواهند داشت. همانند هر کشور دیگر در امارات نیز برای مشاغل حوزه خدمات درمانی و بهداشتی حقوق مزایای خوبی در نظر گرفته شده است.

در صورتی که در یکی از مشاغل خدمات درمانی دبی مشغول بکار شوید، علاوه‌بر درآمد کافی و تغییر چشمگیر شرایط مالی، از دیگر مزایای کار در دبی نیز بهرمند خواهید شد. سفرهای تفریحی، بیمه، مرخصی با حقوق و … از جمله مزیت‌های اشتغال به کار در حوزه خدمات درمانی دبی بشمار می‌روند.

بیشترین بازار کار در مشاغل درمانی متعلق به کدام رشته‌هاست؟

بطور کلی در امارات و دبی بیشتر از رشته‌های زیر جذب نیرو کار صورت می‌گیرد:

 • متخصص چشم پزشک
 • جراح ارتوپد
 • دکتر داخلی
 • تکنسین آزمایشگاه
 • متخصص قلب و عروق
 • دندانپزشک
 • پرستار
 • تکنسین بیهوشی
 • جراح پلاستیک و زیبایی
 • روانشناس بالینی
 • ماما
 • متخصص زنان و زایمان
 • شنوایی سنجی
 • تکنسین و دستیار ماما
 • دکتر اطفال
 • متخصص پوست
 • داروساز
 • تکنسین داروسازی
 • بینایی سنجی
 • جراح عمومی
 • متخصص ارتودنسی
 • کمک پرستار
 • متخصص خون شناسی-هماتولوژی
 • متخصص کلیه و مجاری ادراری
 • پزشک عمومی
 • جراح قلب
 • تکنسین مراقبت ویژه
 • متخصص روماتولوژی
 • جراح فک و دندان
 • دندان پزشکی ترمیمی

 متخصصین حوزه فروش و بازاریابی

مشاغل خاصی همچون بازاریابی و فروش در هر کشوری جایگاه شغلی خاصی دارند. این گروه متخصصین می‌توانند با فعالیت و تصمیمات تخصصی خود به دیگر شرکت‌ها و کارفرمایان در رسیدن به هدف فروش بیشتر، کسب سود بیشتر و همچنین توسعه و رشد شغلی کمک کنند. سالهاست که امارات متحده عربی و همینطور دبی در حال جذب متخصصان اقتصادی از کشورهای مختلف هستند. تفاوتی ندارد شما از کدام کشور به دبی میروید؛ اگر بتوانید مهارت خود در زمینه امور فروش و اقتصاد را اثبات کنید، بزودی جایگاه شغلی ویژه‌ای بدست خواهید آورد. بطور کلی در امارات تمرکز بیشتر روی توسعه و پیشرفت از طریق فروش بیشتر است. بنابراین هر متخصص اقتصادی و ماهر در امر فروش می‌تواند در این کشور ثبات شغلی خوبی را تجربه کند.

متخصصین فروش و دیگر امور اقتصادی که قصد توسعه کار خود در سایر کشورها را دارند، معمولاً در ایران با موانع زیادی مواجه می‌شوند. اما در امارات این فرصت را دارید، علاوه بر همکاری با شرکت‌های موجود در دبی با سایر شرکت‌های بین المللی وارد همکاری شوید.

بازار کار برنامه نویسی در دبی

یکی از مشاغلی که در امارات و همچنین دبی بازار کار خوب و تقاضای بالایی دارد، شغل یا مشاغل مرتبط با برنامه نویسی است. توسعه دهندگان نرم افزار براحتی می‌توانند در دبی شغل مناسبی پیدا کنند. با توجه به توسعه روز افزون مشاغل استارتاپی، توسعه دهندگان نرم افزار تنوع شغلی خوبی در دبی خواهند داشت. برنامه نویسی در دبی و بطور کلی امارات یکی از پردرآمدترین مشاغل بشمار می‌رود. بطور میانگین یک متخصص برنامه نویسی می‌تواند در هر ماه بین 6000 و بیش از 12000 درهم درآمد کسب کند.

متخصص تولید محتوای دیجیتال

با وجود اینکه در ایران متخصصین حوزه تولید محتوای دیجیتالی بازار کار چندان مطلوبی را تجربه نمی‌کنند و از هر نظر تحت فشار تحریم‌ها و اختلالات اینترنتی قرار دارند، اما در امارات ماجرا کاملاً برعکس است. در دبی تولید محتوای دیجیتال به لحاظ جایگاه شغلی، درآمد و پیشرفت کاری یکی از چند رتبه اول را دارد.

با توجه به اینکه متخصصین تولید محتوای دیجیتال می‌توانند نقش اساسی و مثبتی در روند رشد و بهبود شرکت‌ها و کسب و کارهای دیگر داشته باشند، در امارات از آن‌ها به خوبی استقبال می‌شود. جذب نیروی متخصص در حوزه تولید محتوای دیجیتال در حال حاضر نیز بازار خیلی خوبی دارد. بنابراین شما می‌توانید آنچه که از رشد شغلی در این زمینه؛ در کشور ایران تجربه نکردید را در دبی و بطور کلی امارات جستجو کنید.

یک متخصص تولید محتوای دیجیتالی که در دبی مشغول به کار است، در سال بیش از 65 هزار دلار درآمد کسب می‌کند و این یعنی یک پیشرفت اعجاب انگیز. البته بخاطر بسپارید با توجه به حقوق و مزایایی که این شغل در دبی و امارات دارد، طبیعی است که بازار کار آن رقابت زیادی داشته باشد. در صورتی که همیشه در این حوزه آپدیت باشید و بر توانایی‌های خود بیافزایید، قطعاً در دبی یک ثبات کاری مطلوب را تجربه خواهید کرد.

بازار کار مهندسی در دبی

یکی دیگر از گروه متخصصینی که در دبی می‌توانند براحتی رشد شغلی چشمگیری را تجربه کنند، مهندسین و بطور کلی افراد دارای مهارت‌های مرتبط با مشاغل مهندسی هستند. همانطور که میدانید ساخت و ساز در دبی و همینطور فروش املاک در این شهر از رونق خیلی خوبی برخوردار است، بنابراین مهندسین ساختمانی می‌توانند در دبی موفق شوند.

البته بازار کار مهندسی تنها مختص مهندسین ساختمان سازی و معماری نیست. دیگر مهندسین نیز فرصت‌های شغلی عالی در دبی خواهند داشت. از جمله تخصص‌های مهندسی که در حال حاضر در دبی بازار کار دارد، می‌توان به مهندس هوافضا، مهندس مکانیک حرفه‌ای، مهندس شیمی، مهندس برق و مهندس نفت اشاره نمود. متوسط درآمد فعالین حوزه مهندسی در دبی بین 19300 تا 19900 درهم است.

بازار کار روزنامه نگاری در دبی

اگر نویسنده یا روزنامه نگار مشغول بکار در ایران باشید، تصور می‌کنید همه جای دنیا وضعیت درآمد و رشد شغلی نویسندگان و روزنامه نگاران به همین صورت است. اما خوب است بدانید که امارات و بخصوص دبی تقاضای بالایی از این حوزه کاری دارد. شما می‌توانید بعنوان روزنامه نگار یا نویسنده در مجلات معتبر فعالیت کنید. یک روزنامه نگار در ابتدایی‌ترین سطح در دبی می‌تواند هر ماه 7000 درهم درآمد کسب کند. همچنین یک روزنامه نگار حرفه‌ای میانگین درآمدش در ماه بین 18300 تا 24100 درهم است.

جمع‌بندی

دبی یکی از شهرهای امارات متحده عربی است، که به لحاظ نیروی کار ماهر و متخصص همیشه کمبودهایی دارد. در حال حاضر بیشترین کمبود نیروی کار در دبی مرتبط با حوزه‌های درمانی، مهندسی، امور مالی و فروش است. در صورتی که شما در ایران نمی‌توانید به اهداف شغلی بزرگ خود دست پیدا کنید، دبی می‌تواند پذیرای شما برای فعالیت و پیشرفت باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا