وکالت پرونده های مالی در امارات

Representation of financial cases in the UAE

قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی در امارات

14 فوریه 2022

به دنبال تعدادی از پیشنهادات گروه ویژه اقدام مالی (“FATF”)، امارات متحده عربی فرمان فدرال شماره 20 در سال 2018 در مورد مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم و سازمان های غیرقانونی (“قانون AML” را در اکتبر 2018 منتشر کرد.

قانون مبارزه با پولشویی تعدادی از مفاهیم را معرفی کرده است که با هدف توسعه اثربخشی دولت امارات متحده عربی در کشف و توقف جرایم مالی و تامین مالی تروریسم انجام می شود.

این مقاله برجسته ترین جنبه های قانون مبارزه با پولشویی و همچنین مجازات های ناشی از نقض آن را مورد بحث قرار خواهد داد.

قانون و مقررات مبارزه با پولشویی (AML)

ماده 1 قانون مبارزه با پولشویی، هر عملی را که طبق قوانین امارات متحده عربی جرم یا جنحه محسوب می شود، صرف نظر از اینکه چنین عملی در داخل یا خارج از مرزهای امارات انجام شده باشد، تعریف می کند.

ماده 1 قانون AML برای تأیید تعریف مشاغل و حرفه های غیر مالی تعیین شده (“DNFBP”) فراتر می رود. مفهوم DNFBP به هر کسب و کار یا حرفه ای مربوط می شود که نمی توان آن را یک موسسه مالی در نظر گرفت اما همچنان خطر پولشویی یا تامین مالی تروریسم را به همراه دارد. مشابه موسسات مالی، DNFBP ها نیز اکنون برای شناسایی و ارزیابی ریسک های مربوط به فعالیت های تجاری خود و اجرای اقدامات پیشگیرانه و کنترل های کافی برای کاهش چنین خطراتی ضروری هستند.

ماده 1 قانون مبارزه با پولشویی، تعریف گسترده ای از “وجوه” به طور خاص شامل دارایی های “الکترونیکی یا دیجیتال” ارائه می دهد و در نتیجه به پولشویی از طریق اینترنت و تامین مالی ترور از طریق ارزهای دیجیتال پرداخته می شود

مجرمان سایبری ممکن است ترجیحی در مورد اینکه چه کسی هدفشان است، نداشته باشند، تا زمانی که کسی طعمه را بگیرد. معمولاً رسانه‌های اصلی تنها زمانی این تهدیدها را گزارش می‌کنند که نقض گسترده داده‌ها شامل شرکت‌های برجسته باشد، اما این حملات همه، از جمله کاربران عمومی رایانه را هدف قرار می‌دهند.

بنابراین تحقیقات چگونه کار می کنند؟ برای اینکه یک تحقیق به نتیجه موفقیت آمیز برسد، کار سخت، تحقیق و تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی سایبری که شامل شناسایی، حفظ، بازیابی، تجزیه و تحلیل و ارائه داده ها به عنوان شواهد است، نیاز است. برای اینکه این شواهد در دادرسی رسمی قابل پذیرش باشد، باید بالاترین استانداردهای شواهد را داشته باشد. علاوه بر تمام این تحقیقات، مهارت های فنی ویژه ای وجود دارد که هنگام به دست آوردن و تجزیه و تحلیل شواهد مورد نیاز است، مانند توانایی رمزگشایی فایل های رمزگذاری شده، بازیابی فایل های حذف شده، شکستن رمزهای عبور و موارد دیگر. برای این وظایف پیچیده تر، واحدهای تخصصی جرایم سایبری باید جمع شوند.

چشم‌انداز جرایم سایبری به دلیل اهداف، تأثیرات و تکنیک‌های در حال تحول برای همیشه در حال تغییر است و در نتیجه، میانگین هزینه جرایم سایبری نیز تغییر می‌کند. موسسه Ponemon 2019 “مطالعه هزینه جرایم سایبری”دریافت که جرایم سایبری در حال افزایش است، زمان بیشتری برای حل و فصل آن صرف می شود و برای سازمان ها گران تر است. با این حال، آنها همچنین دریافتند که با بهبود حفاظت از امنیت سایبری، می توان هزینه های جرایم سایبری را کاهش داد و فرصت های درآمد جدیدیرا تحقق بخشید.

در حالی که ارقام برای خاورمیانه به آسانی در دسترس هستند، مجموع هزینه جهانی جرایم سایبری برای هر شرکت از 11.7 میلیون دلار در سال 2017 به بالاترین رقم جدید 13.0 میلیون دلار در سال 2019 افزایش یافته است که افزایش 72 درصدی نسبت به پنج سال گذشته را نشان می دهد. سال ها. اعداد و ارقام چشم ها را آب می کند و نشان دهنده حملات بزرگی است که برخی شرکت ها با آن مواجه شده اند. با مقایسه سه ماهه اول و دوم سال 2020، میانگین باج پرداختی توسط قربانی – هنگام پرداخت – 60 درصد افزایش یافت و از 111605 دلار به 178254 دلار افزایش یافت (همانطور که توسط شرکت پاسخگویی به حوادث باج افزار Cove ware در گزارشی بیان شده است.

در نتیجه کووید-19، کسب‌وکارهای امارات متحده عربی انتظار دارند در 12 ماه آینده شاهد تغییر قابل توجهی در مورد انواع جرایم سایبری زیر باشند:

کلاهبرداری های فیشینگ – 61٪

ارسال هرزنامه ایمیل – 54٪

کلاهبرداری آنلاین – 49٪

نقض امنیت (هک) – 44٪

باج افزار – 42%

برای مقابله با شیوع روزافزون فعالیت های کلاهبرداری ناشی از کووید-19، فدراسیون بانک های امارات متحده عربی، بانک مرکزی امارات متحده عربی، پلیس ابوظبی و پلیس دبی نیز اولین کمپین ملی آگاهی از کلاهبرداری در امارات را برای آموزش و حمایت از مصرف کنندگان راه اندازی کرده اند. از جرایم سایبری مالی و کلاهبرداری، به ویژه با توجه به افزایش استفاده از خدمات بانکداری دیجیتال در طول همه گیری. این اقدام با این واقعیت پشتیبانی می‌شود که در مجموع 98 درصد از پاسخ‌دهندگان امارات متحده عربی به نظرسنجی جرایم سایبری KPMG انتظار دارند در 12 ماه آینده شاهد تغییر در سطح کلی جرایم سایبری باشند.

همه‌گیری به ما یادآوری کرده است که مجرمان سایبری به طور مداوم مهارت‌ها و تکنیک‌های خود را تنظیم می‌کنند. اگر ما هم همین کار را نکنیم، در این صورت در حال عقب ماندن هستیم.

از جرایم سایبری مبتنی بر ایمیل گرفته تا فیشینگ، و حملات باج‌افزار ناتوان کننده، مجرمان سایبری هوشیار هستند که کارکنان را می‌توان به راحتی فریب داد. با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی، مجرمان سایبری می‌توانند اعتبارنامه‌ها را سرقت کنند، داده‌های حساس را استخراج کنند، و انتقال غیرمجاز پول را انجام دهند.

برای مبارزه با این، کسب‌وکارها باید در نظر داشته باشند که چند وقت یک‌بار مورد هدف قرار می‌گیرند؟ خطرات جرایم سایبری و میزان آمادگی برای آن ها بسیار مهم است .

جهت کسب  اطلاعات بیشتر در خصوص باج افزارها و نحوه مقابله علیه آن به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید .

در صورت بروز خسارت در اثر هر گونه حملات سایبری با وکیل و مشاور خود در امارات در ارتباط باشید . وکلای زبده ما بهترین راهکارهای حقوقی را برای احقاق حق خود را طی خواهند کرد .

 

تعدادی از موکلان ما
مشاوره تلفنی رایگان!

همین حالا با ما تماس بگیرید

شما می توانید مشاوره اولیه رایگان را با کارشناسان ما آغاز کنید

پیمایش به بالا