وکیل دعاوی مرتبط با چک در دبی

ارائه خدمات حقوقی دعاوی مرتبط با چک در دبی و امارات

چک های برگشتی در امارات: آنچه باید در سال 2022 بدانید

در امارات متحده عربی، برگشت چک یک مشکل بسیار مکرر است که افراد در طول مدت اقامت خود در این کشور با آن مواجه می شوند. در امارات متحده عربی تحت پوشش یک جرم جنایی قرار می گیرد و پیامدهای قانونی/مجازات می تواند از نظر مالی شدید و دلهره آور باشد. مشکلات چک برگشتی ممکن است در انواع معاملات تجاری، از جمله، اما نه محدود به مبادلات شرکت‌ها، وام‌های بانکی، اجاره یا خرید ملک و تراکنش‌های فردی ایجاد شود.

شکایات و موارد چک برگشتی را می توان به دلایل متعددی نسبت داد، اما در درجه اول به دلیل عدم پرداخت بدهی بدهکار به طلبکار در تاریخ مشخصی است که بر سر آن توافق شده است. بر اساس قانون فدرال امارات متحده عربی شماره (3) در سال 1987 مبنی بر انتشار قانون مجازات، هم دعوی کیفری و هم مدنی می تواند علیه مرتکب شروع شود. بنابراین، برای هر فردی که در امارات متحده عربی با چک سر و کار دارد، به ویژه کسانی که مایل به ارتکاب “عمدی” جرم و مواجهه با عواقب آن نیستند، بسیار مهم است که بدانند چگونه چک را به درستی صادر و بپذیرند، یا چگونه با موقعیت‌هایی که در زمان واریز وجه می‌شوند رفتار کنند. چک هایی که پرداخت نشده است

 

چک چیست؟

چک (یا چک) به‌عنوان یک ابزار پرداخت/قابل معامله که معمولاً به‌جای پول شناسایی می‌شود، در نظر گرفته شده است. قانون فدرال شماره (18) 1993 صدور قانون معاملات تجاری، صدور و گردش چک در امارات را تنظیم می کند. ماده (483) قانون چک را اینگونه تعریف کرده است: «دستور صادره از طرف شخص (بردار) به بانک (برگیرنده) مبنی بر پرداخت وجه معین در تاریخ مندرج در آن (تاریخ صدور) به بانک. دستور شخص ثالث (دارنده وجه) که ذینفع یا حامل آن باشد.

 

چک تکمیل شده و امضا شده به عنوان مرجعی برای بانک برای پرداخت پول صادرکننده عمل می کند. بانک باید چک را بپردازد حتی در صورت مخالفت صادرکننده، مگر در مواقعی که چک مفقود شده یا دارنده ورشکست شده باشد. بنابراین، چک به طور موثر ابزار پرداخت غیر قابل برگشت است.

 

صادرکننده چک باید توجه داشته باشد که چک طبق قانون باید دارای شرایط ذیل باشد.

 

مشتریان ما
مشاوره تلفنی رایگان!

همین حالا با ما تماس بگیرید

شما می توانید مشاوره اولیه رایگان را با کارشناسان ما آغاز کنید

پیمایش به بالا