حقوق و دستمزد در دبی

ارائه خدمات حقوقی حقوق و دستمزد و استخدام در دبی، امارات

قوانین استخدامی همواره جزو مقررات بسیار پر کابرد هم برای کارفرمایان و هم برای کارگران و کارمندان بوده است . با آگاهی از قوانین استخدامی حقوق شغلی افراد به راحتی تضمین می شود .ما برای کلیه مشاغل در دبی و برای کارفرمایان داخلی و بین المللی کلیه خدمات حقوقی در رابطه با قوانین کار و استخدام را ارائه می دهیم . آنچه در دبی اهمیت فراوان دارد جنبه های مختلف موضوع قوانین کار در شهر دبی و یا در مناطق آزاد هست .

با تازگی قوانین استخدامی پس از سالها ، تغییرات زیادی داشته اند و در برخی جنبه ها قانونگذار بیشتر به حقوق کارگزان توجه نموده و در برخی موارد به حقوق کارفرمایان . مجموعا وارد جزییات رابطه استخدامی شده است و مواردی در قوانین جدید مطرح شده است که قبلا در مقررات به آنها پرداخته نشده بود و این حاکی از پیشرفت و توسعه این قوانین و انطباق آن با نیاز روز افراد می باشد.

 

تیم وکلای متشکل از وکلای متخصص در زمینه امور استخدامی تمامی تجربه و دانش خود را به کار می گیرند تا حقوق موکلان خود در زمینه امور استخدامی را به خوبی تامین کنند و با توجه به پیچیده بودن این قوانین در بخشهای متخلف امارات تسلط و احاطه به آن مستلزم تجربه و مهارت فراوان می باشد .مواردی از جمله و نه محدود به تهیه قراردادهای شغلی ، مدیریت منابع انسانی ، مسایل مرتبط با انواع مرخصی های قانونی ، تعدیل نیرو ، پرداخت حقوق و مزایای قانونی و سالیانه ، استحقاق نیروهای تحت امر به انواع مزایای قانونی مسایلی هستند که وکلای موسسه ما به آنها تسلط کافی دارند .

 

از آنجا که کشور امارات ،پذیرای شرکتهای بین المللی و چند ملیتی بوده و هر کدام از اینها با توجه به مقررات مرکز اصلی و همچنین استخدام کارمندان محلی نیزامنددریافت مشاوره های لازم هستند تعداد زیادی از موکلان ما را اینگونه شرکتها تشکیل می دهند ،آگاهی به حقوق کارمندان محلی و بین المللی و رعایت حداقل استانداردهای لازم باعث می شود موکلان ما از طرح دعواهای استخدامی توسط کارمندان مصون بوده و مشمول پرداخت جرایم قانونی نشوند .

 

قوانین جدید استخدام در دبی

در قانون جدید امارات توجه خاصی به مرخصی زایمان و نیز مرخصی های تحصیلی شده است .

از سوی دیگر در راستای لزوم بهره مندی از ساعات تفریح و ایجاد تعادل در زندگی شغلی و زندگی شخصی طبق قانون جدید کارمندان موظف می باشند مرخصی های استحقاقی خود را در طول سال استفاده کنند و ذخیره مرخصی به سال بعد منتقل نمیشود .

طبق قانون جدید مدلهای شغلی انعطاف پذیرانه تری پیش بینی شده است و کارمندان بخش خصوصی می‌توانند به صورت موقت، نیمه‌وقت یا انعطاف‌پذیر کار کنند.

  1. در مدل کار پاره‌وقت کارمندان قادر خواهند بود  در تعداد معینی از ساعات یا روزهای در نظر گرفته شده جهت کار، برای یک یا بیش از یک کارفرما کار کنند.
  2. در مدل کار موقت کارمندان می‌توانند برای یک مدت زمان مشخص یا یک پروژه‌ی خاص قرارداد داشته باشد که با تکمیل کار مورد نظر قرارداد به پایان می‌رسد.
  3. کار انعطاف‌پذیر به کارمندان این آزادی را می‌دهد که بسته به شرایط و ملزومات کار در ساعات و مواقع مختلفی کار کنند. این قرارداد ساعات یا روزهای معینی از کار را پوشش می‌دهد که بسته به میزان کار و متغیرهای اقتصادی یا اجرایی میگتواند تغییر کند.

یکی از مهمترین تغییرات قانون این است که از این پس قراردادهای کاری نامحدود در بخش خصوصی وجود نخواهد داشت و نهایت زمان قرارداد کاری سه سال می باشد که البته با رضایت طرفین قابل تمدید می باشد . 

با توجه به محیط شغلی پیچیده و در حال تغییر در منطقه ما مراجعان خود را راهنمایی می کنیم و مشاوره و کمکهایی ارائه می دهیم که عملی، تجاری، مناسب و مقرون به صرفه باشد. وکلای ما همواره از هرگونه تغییر در قوانین منطقه ای آگاه بوده  و ارتباط شفاف و منظم با مشتریان ما کلید موفقیت ما در امور مربوط به حقوق استخدامی است .

 

خدمات حقوقی استخدام در دبی

  • خط‌مشی‌ها، رویه‌ها و اسناد قراردادی خدمات، قراردادهای کاری، کتابچه‌های راهنمای کارمندان، برای همه گروه‌های کارکنان، از جمله مدیران و مدیران ارشد.
  • پشتیبانی شرکتها از جنبه‌های استخدامی خرید و واگذاری (هم معاملات سهام و هم معاملات تجاری)، از جمله بررسی دقیق و گزارش‌های مرتبط.
  • سازماندهی مجدد کسب و کار برنامه های تعدیل نیرو، تغییر شرایط و ضوابط و انتقال شغل.
  • مسائل مربوط به روابط کارمندان، مراحل انضباط، اخراج و شکایت، مذاکرات حل و فصل و  خاتمه و قطع همکاری .
  • مشاوره در دعاوی مطرح در مراجع مربوطه کار، دادگاه های کار و سایر دادگاه ها، از دعاوی فسخ و پاداش، تا حفظ اسرار تجاری، اطلاعات محرمانه و منافع تجاری. ما در مورد تمام جنبه های قانون کار امارات در حمایت از اهداف استراتژیک مشتری از طریق ساختار، مدیریت و سازماندهی نیروی کار آنها مشاوره می دهیم. ما همچنین با تیم حل اختلاف خود در مورد اختلافات استخدامی در وزارت کار و امور اجتماعی، دادگاه های امارات متحده عربی و دادگاه های مرکز مالی بین المللی دبی  همکاری نزدیک داریم.
تعدادی از موکلان ما
مشاوره تلفنی رایگان!

همین حالا با ما تماس بگیرید

شما می توانید مشاوره اولیه رایگان را با کارشناسان ما آغاز کنید

پیمایش به بالا